Trendy ve stínění zahrádek a teras

Stínicí technika má v rezidenční výstavbě své nezastupitelné místo. Vybrat nejvhodnější zastínění pro Vaši terasu však není jednoduché. Rozhodovat se pouze podle ceny se rozhodně nevyplatí. Při výběru vhodného zastínění je třeba brát v potaz řadu faktorů.

Orientace terasy na světovou stranu

Jižní strana bude zákonitě více vystavená slunečnímu záření, proto je třeba vybírat stínění, které bude zahrádku krýt jak shora, tak i po stranách. Pohyb slunce v průběhu dne navíc mění výšku dopadajícího slunce, proto je nutné dbát na to, aby stínění bylo variabilní a dalo se průběžně stahovat či vytahovat podle potřeby.

Severně orientovaná terasa nebo terasa umístěná na návětrné straně může naopak trpět chladem. Pak je dobré investovat do bočních krytí s průhlednou fólií, která Vás ochrání před větrem a chladem, ale zároveň Vám umožní průhled ven. Grilovat tak můžete i za nepřízně počasí.

Ovládání

Jednoduchost ovládání je klíčem k oblíbenosti markýza zároveň vám ušetří řadu problémů. Ačkoliv je motoricky ovládaná markýza o něco dražší než ta na ruční pohon, pro komfort ovládání i dámskou obsluhou a rychlost stažení markýzy při nepříznivém počasí se určitě vyplatí.

Main.jpg

Odbornost

Firma Bohemiaflex CS se na trhu pohybuje přes 20 let. Dnes je předním dodavatelem stínění pro řadu obchodní firem v oblasti stínění. Zárukou odbornosti je seznam autorizovaných prodejců, u kterých můžete stínicí techniku značky Bohemiaflex nakoupit.

Trendy

Trendem je trávení volného času na čerstvém vzduchu, a to za jakéhokoliv počasí. Stínění dnes už musí splňovat i ochranu před deštěm, což není primární funkcí markýz. Výrobci stínicí techniky se však musí přizpůsobovat potřebám zákazníkům. Proto vyhraje ten, kdo nabídne vhodné zastínění v kombinaci s možností pergolu uzavřít a za chladných dní ji třeba  vytápět plynovými lampami či infrazářiči.

Například pergola Linie s potahem z kvalitního vrstveného PVC a zabudovaným odtokem vody je ideálním řešením pro ty zákazníky, kteří chtějí svou zahradu nebo terasu využívat i za nepříznivého počasí. Pergolu lze opatřit bočními clonami, profily s osvětlením a infrazářiči – vytvoříte si tak téměř celoroční „zimní zahradu“.  

Pergola Linie (2).jpg

Pro milovníky jednodušších formátů je tady Pergola Zen – moderní, pevná, ale vzdušná a jednoduchá pergola. Zaoblené tvary profilů této pergoly navozují klidnou, až zenovou atmosféru. Vzdušný baldachýn zase pocit prázdnin u moře, kde lehce povlává větřík. Na výběr je jednoduché a levnější ovládání lanem nebo sofistikované ovládání elektromotorem. Varianty kotvení jako samostatně stojící, do zdi a země nebo jako podvěs pod již stávající konstrukci z této pergoly dělají skutečného letního společníka.

Nejvýznamnějším trendem však zůstává důraz na kombinaci designu, kvality, odbornosti a citu pro genius loci místa.

Kontaktní formulář

Dobrý den, mám zájem o produkt ........v přibližném rozměru šířka x vyložení mm. Prosím o cenovou kalkulaci.