SLUNEČNÍ PLACHTA – KŘÍDLO

 

Moderní a praktický způsob zastínění pro Vaši zahradu.

 DSC000512.jpg

 Pokud se Vám líbí realizace na fotografii, věřte, že toto jednoduché, praktické a elegantní stínění můžete mít doma i Vy. V tomto výjimečně horkém létě je sluneční plachta ideálním místem pro relaxaci.

Sluneční plachta neboli Křídlo je moderním trendem v oblasti stínění. Je rychlým a cenově dostupným řešením, které dokáže vytvořit útulný zastíněný prostor na Vaší zahradě. Díky propracovanému systému uchycení je ideální volbou pro rychlé zastínění teras, restauračních zahrádek, a dokonce i veřejných prostor.

IMG-2742.jpg  

Jak sluneční plachta funguje?  Plachty z kvalitní markýzové látky trojúhelníkového či čtvercového tvaru se pomocí systému lan a karabin uchytí buď na sloupky kotvené do země či do fasády. Možná je také kombinace sloupků a kotev do zdi.

IMG_20180704_122244.jpg  

Tato poměrně nenáročná instalace Vám umožňuje rychle vyřešit odstínění na Vaší zahradě či terase.

Plachty se poté pomocí karabin uchycují na oka umístěná v různých výškách na sloupcích, a tak můžete plachtu „ovládat“ podle potřeby, tj. nasazovat a opět jednoduše odejímat.

Můžete tak snadno vytvořit stínový prostor na místech, kde ho potřebujete nejvíce.

Sluneční plachta není jen o praktičnosti. Svému prostoru dodává elegantní a moderní vzhled, díky kterému budete vypadat unikátně v očích Vašich hostů. Díky široké škále dostupných barev potahu a velikostí si můžete vybrat ten nejvhodnější design pro Váš exteriér.

 IMG-2740.jpg 

Věděli jste, že historie zastínění potahem sahá do starověku?

První záznamy o používání potahů na zastínění pocházejí ze starověkého Egypta a Mezopotámie, kde se používaly látkové plachty a rohože k ochraně před sluncem a horkem. V antickém Řecku a Římě byly používány stanové konstrukce s plachtami, které poskytovaly stín a ochranu před slunečním zářením. Tyto konstrukce byly často umístěny ve veřejných prostranstvích, jako jsou trhy a fóra. Ve středověké Evropě se objevily první látkové markýzy, které sloužily nejen jako ochrana proti slunci, ale také jako ozdobný prvek na fasádách budov. S rozvojem textilního průmyslu v 19. století se začaly vyrábět moderní potahy proti slunci. Díky pokroku ve výrobě a technologii jsou dnes moderní potahy proti slunci velmi efektivní a esteticky příjemné.

2563887.jpg

Poptat produkt

Dobrý den, mám zájem o produkt ........v přibližném rozměru šířka x vyložení mm. Prosím o cenovou kalkulaci.