Solární revoluce pokračuje! Screenové rolety Bohemiaflex se solárním pohonem Vám zjednoduší život

 

SolidScreen1-250x196.png Nejen střecha může být chytrá a pokrytá solárními panely. Solární pohony   nabývají na oblibě i v jiných oblastech, například v oblasti stínění. Proč   byste se měli k této revoluci přidat i Vy? Protože screenové rolety mohou   významně snižovat spotřebu klimatizace v létě a přispívat k dobrému klima   ve Vaší domácnosti. Ušetří Vám tak peníze a ochrání zdraví Vaší rodiny.

 

Díky tkaninám, které regulují průnik denního světla, můžete dosáhnout   optimálního poměru denního světla a zastínění. S moderními tvary kastlíků   navíc získáte čistý a designově propracovaný vzhled. A co ty solární pohony?

Používají se všude tam, kam nechceme nebo nemůžeme přivést energii pro běžný pohon. Pohony se solárním napájením není třeba připojovat k elektrické síti. Nemusíte tedy provádět žádné další stavební úpravy, jako například sekat do zdí a vést kabely. Toto řešení je tedy vhodné zejména při rekonstrukci domu či bytu či dodatečné montáži screenových rolet.

O napájení pohonu se stará solární panel, který dobíjí vestavěnou baterii. Pohon můžete ovládat za každého počasí i denní doby, a to klasicky ovladačem nebo systémem chytré domácnosti od Somfy. Pokud si tento pohon navíc spárujete se slunečním, větrným nebo teplotním čidlem, bude se sám starat o Váš tepelný a slunečný komfort. Se systémem TaHoma Switch si můžete nastavit různé scénáře pro jednotlivé dny v týdnu či situace jako jsou třeba dovolená nebo služební cesta.

Jak vlastně takové screeny na solární pohon fungují?

Konstrukčně jsou totožné s těmi na běžný pohon, liší se vzhledově pouze tím, že na kazetě je umístěn malý solární panel. Ten přeměňuje sluneční energii na energii elektrickou a baterie, která je buď schovaná v kazetě nebo je umístěna na vodících lištách, uchovává energii vyrobenou solárním panelem. V kazetě je pak uložen motor, který využívá energii uloženou v baterii k pohybu screenu nahoru nebo dolů tak, jak už to znáte třeba u markýz nebo pergol.

Solární-stínění-10-e1682347582245.png


Co tento malý motor ještě umí?Sunea-solar-io-e1682347692276.jpg

§  dokonale napínat potah,

§  detekovat překážky v pohybu – například prstíky Vašich dětí,

§  perfektně uzavřít kazetu a tím chránit mechanismus rolety,

§  poskytnout 7letou záruku na pohon, baterii a solární panel,

§  se systémem TaHoma snadno vytvořit scénáře pro automatizaci stínění.

 

A nezapomeňte!

Exteriérové stínění je nejúčinnější – odrazí teplo a sluneční záření od skla, které se tak nemůže nahřát a vysávat teplo do místností. Chrání tak před negativním UV zářením, které může způsobovat vyblednutí nátěrů zdí, nábytku, obrazů nebo koberců.

SolidScreen-Particulier-7-e1682350178444.jpg

Screenové rolety zabraňují průniku tepla v létě, umožňují průnik denního světla a vytvářejí v místnostech příjemné klima. Pokud navíc pracujete z domova, jistě oceníte fakt, že zabraňují ozáření obrazovky počítače nebo televize. A navíc mohou pomoci snížit spotřebu elektrické energie na klimatizaci až o 30 %. A to se určitě vyplatí.

 

Poptat produkt

Dobrý den, mám zájem o produkt ........v přibližném rozměru šířka x vyložení mm. Prosím o cenovou kalkulaci.