Na návštěvě

Manželský pár z menšího moravskoslezského města už léta plánoval obnovu své terasy. Stínící plachta neplnila očekávání na odstínění ani design tohoto magického místa u jezírka s japonskými kapry. Přitom Radek a Alena svou zahradu milují a většinu času tráví právě zde – ve svém venkovním obývacím pokoji s výhledem do zeleně.

Pohodlí je u nich na prvním místě. Atraktivní a pohodlné posezení, gril, vstup přímo z domu a perfektně udržovaná zahrada tvoří z tohoto koutku oázu kousek od centra města.

Nezapomnělo se ani na osvětlení. Stejně jako v interiéru, i na terase či zahradě se podílí na výsledné atmosféře. Co chybělo, bylo estetické a funkční stínění, které zároveň vyřeší i komín zabudovaného grilu. Stínění je totiž základ a umí hned dvě věci naráz: na terase vytvoří příjemný stín a současně zabrání slunečním paprskům, aby ohřívaly interiér domu. A také jsou výrazným doplňkem fasády.

Pergola pro každou situaci

Pergoly jsou vhodné díky své konstrukci nejen na zastřešení teras, ale mohou být umístěny kdekoliv na zahradě. Záleží jen na konstrukci modelu, který si vyberete. Některé mají i boční variabilní rolety, jež fungují jako ochrana proti přímému slunci. Některé typy jsou vhodné i pro deštivé počasí. Takovou ale naši hostitelé nechtěli – jejich záměrem byla jednoduchá, vzdušná pergola pro letní dny. Proto se nakonec rozhodli pro pergolu Cubolino – kombinaci bytelné a elegantní konstrukce a vzdušného látkového baldachýnu. Plachta z kvalitní akrylové látky se pohybuje v hliníkových kolejnicích v barvě konstrukce.

cubolino-1.jpg

Za deště či na noc je plachta shrnutá k jedné straně; na zimu je možné ji opatřit ochranným obalem nebo uskladnit na suchém místě ve sklepě či garáži. Jednotlivé díly baldachýnu lze v případě špíny či jiného poškození jednoduše vyměnit.

„Dlouho jsme hledali nějaké řešení, problém jsme viděli hlavně ve členité fasádě. Teď jsme ale hodně spokojení a užíváme si léto“, říká Radek.

cubolino_11.jpg

Bez dotěrného hmyzu a zvědavých pohledů

Večery na terase nebo u otevřeného okna jsou po celém dni velmi příjemné, ale co s dotěrným hmyzem nebo sousedy? Řešením jsou screenové rolety. I naši hostitelé do budoucna uvažují o screenové roletě. Konstrukce jejich nové pergoly CUbolino to nakonec dokonale umožňuje. I dodatečná montáž zipové screenové rolety bude možná a celkový vzhled pergoly nijak nenaruší, ba naopak. Problémem nebude konstrukci zipové rolety nalakovat do stejné barvy a látku vhodně doladit k potahu pergoly.

„Byli jsme moc spokojení s celkovým přístupem firmy, od první konzultace, po zaměření až k realizaci vše proběhlo hladce. Pergola se nám moc líbí a určitě budeme uvažovat i o doplnění o rolety“, doplňuje paní Alena a loučí se s námi.

Pokud si i Vy chcete pořídit pergolu na Vaši terasu zašlete nám nezávaznou poptávku.

cubolino-3.jpg

Poptat produkt

Dobrý den, mám zájem o produkt ........v přibližném rozměru šířka x vyložení mm. Prosím o cenovou kalkulaci.