Moderní domácnost - to je domácnost ovládaná na dálku

Ať si o tomto tématu myslíme cokoliv, nové technologie nás obklopují a v mnoha oblastech nám usnadňují život. Jednou z nich je i ovládání a kontrola bezpečnosti našich domovů.

Protože se nacházíte na stránkách o stínění, pojďme se podívat na to, jak můžeme moderní technologie využít i v této oblasti, tzn. při kontrole slunečního svitu. Již nějaký pátek nabízíme bezdrátové řízení io-homecontrol® od společnosti Somfy, což je relativně jednoduchý, pohodlný a v neposlední řadě snadno dostupný systém ovládání motorizace a automatizace různých prvků stínění domácnosti i terasy.

16foto.jpg

 

Přizpůsobit si svůj domov a ovládat slunce na dálku

 

Automatizace domácnosti přináší především pohodlí, úsporu času i nákladů a zvýšení bezpečnosti. Stupeň automatizace domácnosti závisí na osobní preferenci. Někdo se spoléhá na automatizaci pouze některých prvků – například vytápění a ohřevu vody. Jiný zase nedá dopustit na automatizaci vstupu do domu – garážová vrata, vstupní brány, zabezpečení (alarm a jiné prvky bezpečnosti).

Pro ty, kteří si přejí inteligentně ovládat pouze určité zóny domova, nabízíme systém Connexoon,  který pomocí chytrého telefonu umožňuje dálkově ovládat a kontrolovat stínicí techniku a okna, zařízení na terase či vstupy do domu a jejich okolí. Pro sofistikovanější řízení domácnosti je tady pak systém TaHoma®, do kterého můžete zapojit celou domácnost a ovládat ji pomocí jednoduché aplikace v telefonu, tabletu, počítači nebo Apple hodinkách.

14foto.png

Oba tyto systémy jsou navrženy tak, aby chování své domácnosti dokázal rychle a jednoduše nastavit skutečně každý. Užitečné jsou například tzv. Smart scénáře, díky kterým se vaše domácnost přizpůsobuje aktuálnímu počasí nebo požadované spotřebě energie. Scénáře chování domácnosti si můžete vytvářet i sami stejně jako tomu je při nastavení termostatu - například pro všední dny, víkendy nebo dovolené.

V praxi to tedy může vypadat tak, že sedíte v kanceláři a pro příjemné posezení na terase po práci si na dálku před odjezdem roztáhnete markýzu, vytáhnete žaluzie a otevřete východ pro kočku. Při příjezdu domů si na dálku otevřete garáž a odemknete vchod.

V naší společnosti můžete vidět na vlastní oči aplikaci Conexoon, která je zatím zároveň nejprodávanější aplikací. Využívají se moduly Connexoon Window a Connexoon Terrace.

Connexoon Window umožňuje jednoduše a odkudkoli ovládat a kontrolovat stínění a další zařízení. Systém je kompatibilní s venkovními a vnitřními roletami a žaluziemi, alarmy, okny Velux, a s teplotními a slunečními čidly. Kromě okamžitého vzdáleného ovládání umožňuje tvorbu 4 základních scénářů, kdy si můžete chování stínění naplánovat dle vašich potřeb či ročního období. Nebo můžete nechat systém, aby pomocí čidel ovládal stínění sám a reguloval tak teplotu v interiéru i spotřebu energií.

 03foto.jpg

S Connexoon Terrace  zase můžete odkudkoli ovládat a kontrolovat markýzy, pergoly, žárovky Philips HUE, hudební přehrávač a sluneční a větrná čidla. Oblíbené nastavení terasy si lze i vyfotit a při další vhodné příležitosti na fotku jen kliknout a tu kterou atmosféru obnovit. Například: grilování s přáteli = roleta stažená do poloviny, pergola otevřená a přípojka terasy připojená. Dalšími užitečnými funkcemi je kontrola zařízení terasy odkudkoli. Pokud máte teplotní čidlo, umí Connexoon Terrace ovládat stínicí techniku dle požadované teploty interiéru.

Pro někoho sci-fi, pro jiného zbytečnost a pro dalšího zase fascinující možnost dnešní doby, jak si na dálku ovládat a kontrolovat svou domácnost. Záleží na Vás – my jsme připraveni Vám aplikaci Connexoon představit na našem showroomu v Opavě a poradit, jak instalovat a jak výhody dálkového řízení domácnosti využívat. 

logo_somfy04.png

Kontaktní formulář

Dobrý den, mám zájem o produkt ........v přibližném rozměru šířka x vyložení mm. Prosím o cenovou kalkulaci.