Jak připravit stínění na sezónu?

Ačkoliv nám jaro dalo zatím jen ochutnat, astronomicky je tady a s tím přichází i nezbytné jarní úkony. Přezutí letních pneumatik, úklid zimního šatníku a také samozřejmě příprava zahrady. Jaké stromky či keře zasadit a jak se o ně postarat Vám neporadíme, ale jak ošetřit Vaše stínění, aby Vám po zimě dobře sloužilo a vydrželo co nejdéle, na to jsme odborníky.
 
20200502_094733.jpeg
 
CO UDĚLAT NEJPRVE
Bez ohledu na typ stínění – markýzu či pergolu – prvním krokem musí být očista. Před roztažením očistěte zapadané listí, pavučiny a další větší nečistoty ze stínění ve svinutém stavu. To znamená omýt kazetu, odstranit zapadané listí a nečistoty v prostoru mezi kazetou a fasádou, případné pavučiny ze záhybů pergoly apod. Látkové stínění pak roztáhněte a nejprve nechejte jen tak volně proschnout. Potah může být po zimě vlhký a je potřeba, aby řádně proschnul. Pak lehce omyjte vlažnou vodou se saponátem konstrukci, teprve pak se můžete zabývat potahem. Saponát volte takový, který není agresivní na povrchové úpravy kovů nebo neobsahuje abrazivní prvky, které poškrábou lakované prvky - nejlépe na přírodní bázi.
 
To je už činnost specializovaná, a proto se doporučuje jen přiměřená základní péče, tj. omytí vlhkým hadříkem a mýdlovou vodou. Markýzová látka je oboustranně impregnovaná, aby chránila i před mírným deštěm, přesto ji nelze čistit silným proudem vody (například z vapky). Ten může narušit či poškodit strukturu látky. Doporučení k péči o potahu si můžete stáhnout i ve formě letáčku.
 
Důležité je po jakémkoliv čištění nechat potah pořádně proschnout. V opačném případě by mohlo dojít ke zplesnivění. Pokud si nevíte rady, zavolejte nám, poradíme Vám. V případě, že zjistíte, že je potah zničený nebo že se Vám již nelíbí dezén, jednoduše si můžete objednat potah nový, který Vám na míru vyrobíme.
 
U PVC potahů si už můžeme dovolit větší sílu, takže například u Pergoly Linie s PVC potahem můžeme dovolit vysokotlaké čištění – ale opět k němu přistupujeme s rozumem. Použijeme nižší tlak a očistu provedeme jen jednou, nikoliv opakovaně. Stále platí, že vysoký tlak může narušit strukturu látky, proto je i zde preferovaný způsob klasické omytí měkkým hadrem nebo houbou. Nikdy nepoužíváme drsné čistící prostředky.
 
Na řadu přichází kontrola konstrukce. Než začnete markýzu či pergolu používat, je potřeba zkontrolovat šroubové spoje, klouby ramen, vodící kolejnice u výrobků typu Pergola Linie či Veranda Box. Přesvědčíme se, že nikde nezapadalo listí, mech nebo větvičky. V případě, že zjistíte jakoukoliv možnou mechanickou závadu, nesnažte se výrobek opravovat sami nebo jej hrubou silou roztahovat. Raději zavolejte nám – my si s výrobkem poradíme nejlépe.
 
Již jsme Vám radili, abyste měli ovladače na zimu bezpečně uložené – nyní je čas je vytáhnout. Možná, že jste si v mezidobí přikoupili další výrobky z řady stínící techniky a nastal čas Vaši domácnost zautomatizovat. Podívejte se, jaké výhody Vám automatizace domácnosti nabízí.
 
Naše společnost poskytuje také servisní prohlídky. Pokud si nejste jisti stavem markýzy nebo si ji chcete před novou sezonou nechat prohlédnout jako auto v servise, napište nám (bohemiaflex@bohemiaflex-cs.cz) a sjednejte si servisní prohlídku.

Poptat produkt

Dobrý den, mám zájem o produkt ........v přibližném rozměru šířka x vyložení mm. Prosím o cenovou kalkulaci.