Jak na zastínění terasy?

Pokud máte terasu u domu, určitě jste zvažovali její zastínění. Výběr vhodné varianty vám umožní využívat terasu naplno při ostrém slunci i lehkém dešti. Zastínění terasy má navíc celou řadu dalších výhod – odstínění prosklených ploch chrání i váš interiér, zamezuje blednutí koberců a nábytku a chrání vaši rodinu před negativním vlivem slunečního záření. Dnes už se nelze dívat na stínicí techniku jako na to poslední vybavení domu – bez kvalitní markýzy nebo pergoly nelze využívat bydlení naplno.

Zastínění markýzou

Zastínění terasy markýzou (Fetuna)První a nejoblíbenější variantou jsou klasické markýzy. Ty se skládají z  konstrukce, která je uchycena přímo na domě. Ačkoliv je markýza ve staženém stavu nenápadná, zvládne zastínit i velké rozměry, v některých případech i terasu se šířkou 12 metrů a hloubkou 4 metry.

3 důvody pro markýzu

  • Nenápadná konstrukce
  • Nepřekáží žádné sloupy
  • Příznivá cena
více o markýzách

Zastínění pergolou

Zastínění terasy pergolouPergoly jsou již trochu náročnější. Skládají se z pevné konstrukce, která je trvale uchycena ke zdi domu a/nebodo země. Díky konstrukci mají pergoly vyšší odolnost vůči větru a dešti a umožňují zastínění i z boční strany. S PVC potahem pak jsou některé pergoly i naprosto voděodolné.

3 důvody pro pergolu

  • Vysoká odolnost
  • Možnost bočního zastínění
  • nabízí se i variantě plně odolné vůči dešti
více o pergolách

Kdy použít markýzu a kdy pergolu?

 

Ochrana před sluncem

Chcete zastínit terasu hlavně kvůli ostrému slunci a zároveň nechcete posedávat na terase za sychravého a deštivého počasí? Pak je pro vás nejvhodnější volbou markýza. Ta vám zaručí dokonalou ochranu proti slunci a mírnému dešti. Při silnějším větru nebo průtrži mračen je nutné markýzu stáhnout a schovat se v interiéru.

Ochrana před větrem

Jestliže je terasa umístěna na větrném místě, je vždy vhodnější pergola. Díky podpůrné konstrukci odolává silnějšímu větru. Navíc lze pergolu doplnit o svislé markýzy, které chrání terasu i před bočním větrem.

Ochrana před deštěm

Chcete-li plnohodnotně využívat terasu i při silnějším nebo delším dešti, pak je vaším produktem pergola. Konkrétně Pergola Linie, - která má potah vyrobený z pevného PVC aje doplněna o těsnění a okap. Je tak dokonale odolná i vůči silnějšímu dešti.

Závěrem

Ať už vaše volba padne na pergolu nebo markýzu, dostanete precizní stínění vyrobené na míru a s nadstandardní zárukou 5 let. Pokud si nevíte rady, jaké zastínění vybrat, kontaktujte nás. Rádi vám s výběrem pomůžeme.

 

 

Poptat produkt

Dobrý den, mám zájem o produkt ........v přibližném rozměru šířka x vyložení mm. Prosím o cenovou kalkulaci.