Jak efektivně zastínit balkón?

S nadsázkou by se dalo říct, že slunce je již na cestě. Jaro postupně dosluhuje a blíží se další letní vedra. Jistě si pamatujete loňský rok, kdy jste nemohli vydržet v bytě a už vůbec ne na balkóně. V tomto článku Vám poradíme, jakým způsobem si užít léto i v horkých letních dnech.

Klasická markýza určená na balkón

Markýza je typickou ochranou terasy proti slunečním paprskům. Balkónová markýza by měla umožnit stropní montáž (pro uchycení na balkón nad tím Vaším) a zároveň naklopení, aby zvládla zastínit i nízké sluneční paprsky.

Kazetová markýza na balkón

Je potřeba motor a čidla?

Motor u markýzy má jednak funkci zvýšení uživatelského komfortu, ale hlavně je určený pro ochranu samotné markýzy. Nevýhodou markýzy je totiž nižší odolnost proti větru. Na ukotvení a ramena totiž působí páka, který má tendenci ramena namáhat. Pokud byste nechali markýzu vytaženou v silném větru, mohla by se poškodit. Pokud je markýza vybavená motorem a čidlem, sensor vítr zachytí a dá impulz motoru, aby markýzu stáhl. Otřesové čidlo pak bude ještě citlivěji reagovat na vibrace a zvedající se vítr, a tak ještě více markýzu ochrání.

PODÍVEJTE SE NA KAZETOVÉ MARKÝZY

Svislá markýza

Novým trendem pro ochranu balkónu proti slunci může být svislá markýza. Ta může být vyrobená z markýzové látky, ale stále častěji prosakuje na české balkóny i takzvaná screenová látka. Jedná se o skelné nebo polyesterové vlákno potažené PVC. Látka je perforovaná a pustí tak na balkón světlo a je přes ní vidět.

Základním typem boční markýzy je typ Sandra. Látka je vedená vodícími lanky nebo tyčemi. Výhodou je velmi nenápadná konstrukce, kdy Sandra téměř nenarušuje celkový vzhled domu.

Boční markýza Sandra

Dalším typem je boční markýza ZIP screen. U té je látka vedená tzv. zipovým systémem a celá markýza je doplněná o kazetu (box, který chrání látku před poškozením). Díky těsnému a pevnému vedení je celý systém velmi stabilní ve větru a jako plus ochrání Váš interiér také před hmyzem. Tedy funguje jako stínění i síť proti hmyzu v jednom.

PODÍVEJTE SE BOČNÍ MARKÝZY

Nezbývá než se zeptat, dáte přednost klasické nebo boční markýze?

Kontaktní formulář

Dobrý den, mám zájem o produkt ........v přibližném rozměru šířka x vyložení mm. Prosím o cenovou kalkulaci.