Clony před sluncem jsou nedílnou součástí naší historie

Sluneční svit je jednou ze základních potřeb pro život na Zemi. Sluneční záření je pro život potřebné, ale také nepříjemné. Odjakživa tedy v naší historii můžeme sledovat výrobky, které měly jako hlavní úlohu zmírnit nebo dokonce zabránit přímému působení slunečních paprsků. Sluneční paprsky totiž mohou způsobit přehřátí organismu i interiérů. Proto byly v průběhu času vynalézány a zdokonalovány clony před přímým slunečním zářením.

 

Jak procházely clony naší historií?

 

Křesťané se domnívají, že prvním vynálezcem primitivní clony před slunečním zářením byl již Adam. Podle rukopisu z 15. století "Zrcadlo vykoupení", postavil Adam pro sebe a svou ženu svatostánek z větví, aby dokázal sebe a svou ženu ochránit před přímým slunečním záření. V průběhu časů se začaly vytvářet stále modernější domy, které dokázaly slunečním paprskům bránit. Ne však dokonale.

Okny stále pronikalo velké množství světla. I proto se začaly vyrábět clony proti slunci. Ty nejstarší můžeme nalézt například v Indii, Orientu a ve starém Římě, kde ochranu proti slunci tvořily jednoduché rohože. V 17. století byly v Itálii vytvořeny systémy, které jsou v této oblasti doslova průlomové. Tyto systémy totiž dovolovaly clony rozvíjet a stahovat podle potřeby. Stačil poměrně jednoduchý nápad a kladka. Dnes jsou tyto clony známé, jako markýzy.

hlavní.jpg

markýza Riviera

Španělé zase jako první využívaly pro clony dřevěné vodorovné lamely, spojené šňůrkami. Jedná se o předchůdce dnešních žaluzií. I ve Francii, v dobách Ludvíka XV, byly clony velmi využívané. Zde se jednalo spíše o neprůhledné závěsy při otevřených oknech.

 

A jakou podobu mají dnešní clony?

 

Technologie výroby clon a stínění interiéru se neustále vyvíjejí a v posledních několika letech zaznamenaly velmi výrazný pokrok. Ovšem hlavní nápady a myšlenky původních clon se využívají dodnes, jen byla jejich technologie vylepšena.

 

bocni-zastineni-pergoly.jpg

zastínění ZIP screen na okna i na pergoly

Na našem trhu je toho důkazem jedna z největších společností, která se na výrobu prostředků pro stínění interiéru specializuje. Jedná se o společnost Bohemiaflex CS, s.r.o. Tato česká firma působí v oblasti výroby a vývoje clon před slunečním zářením již dlouhodobě. Ve svém sortimentu má všechny moderní stínící prvky, které jsou v současné době známé.

 

Přesvědčte se sami. Kompletní nabídku naleznete na www.bohemiaflex-cs.cz.

Poptat produkt

Dobrý den, mám zájem o produkt ........v přibližném rozměru šířka x vyložení mm. Prosím o cenovou kalkulaci.