Jak vybrat látku na markýzu?

Výběr látky na venkovní markýzu většinou přichází nakonec. Nejprve se dlouho vybírá vhodný typ zastínění, což je velice správný krok. „Hardware“ je totiž to nejdůležitější. Je to rozhodnutí, čeho chci stíněním dosáhnout, kam jej správně umístit a kolik chci investovat.

Výběr látky je pak už tou zábavnou složkou. U nás hlavně proto, že kvalitativně se jednotlivé kolekce neliší – obě pocházejí od předních výrobců markýzových potahů. Potahy z kolekcí firem Sattler a Dickson Constant jsou to nejlepší na světových trzích se stínicí technikou.

 


Prohlédněte si video o vlastnostech látek DICKSON (eng)

Vlastnosti látek

Potahy jsou oboustranně impregnované. Látka utkaná z barevné akrylové příze se namáčí do impregnačních van. Všechny látky jsou tak oboustranně použitelné, například luxusní květované dezény v kolekci Opera naši zákazníci použili jak z lícové tak rubové strany. Tyto těžší potahy se hodí na markýzy menších rozměrů.

Tedy se jen už ponořit do vzorníků a vybírat, co se nejvíce hodí k fasádě, oknům, celkovému ladění domu i osobní preferenci v barvách a vzorech.

Pár tipů, jak vybrat ten správný vzor

neudelejte-chybu-pri-vyberu-latky-na-markyzu.jpg

V naší nabídce najdete více než 70 různých vzorů látek na markýzy. Vybrat tu správnou látku nemusí být vždy tak snadné, jak by se mohlo zdát. Připravili jsme pro vás pár rad a informací, které vás mohou nasměřovat k té „Vaší“ látce.

  • Ve střední a východní Evropě jsou velmi oblíbené odstíny žluté, hnědé a zelené. Připomínají nám nekonečná pole a lesy. Modré odstíny naopak u nás nenajdete – ty jsou oblíbené v jižních a severských státech.
  • Velmi moderní jsou odstíny šedé, které skvěle pasují k moderní architektuře. Také v zemích Beneluxu a Anglii převažují šedé a černé potahy na markýzy.
  • Jednobarevné látky jsou nadčasové, moderní a velmi univerzální.
  • Decentní proužky – pryč jsou křiklavé žluté látky s pruhy. Podívejte se na naše látky s decentními proužky „tón v tónu“ nebo tzv. mikroproužky v kolekci Urban Design Sattler.
  • Žlutá barva přitahuje hmyz.
  • Tmavé odstíny přitahují více slunce, ale zároveň více zatemňují.
  • Na tmavších odstínech není tolik viditelný prach a nečistoty.
  • Skvělé jsou potahy s drobným vzorkem – tzv. „prsk“ nebo mikroproužek.
  • Světlé barvy rozzáří jak terasu, tak interiér.
  • Pro pergoly se sklonem, jako například Pergola Latin nebo Pergola Zen, se hodí tmavší nebo lehce pruhované látky – špinavá voda bude odtékat pruhy látky a může zanechat stopy po špíně a listí.

 

Látky vždy vybíráme ze vzorníku proti světlu. Pro lepší orientaci v symbolech u jednotlivých látek máme i jednoduchý návod ke čtení (ke stažení zde).

Podívejte se do vzorníku.